قیمت و اجرای هوشمند سازی صنعتی در مرکز جامع هوشمند سازی ایران

هوشمند سازی صنایع

هوشمند سازی صنعت یک تکنولوژی رو به رشد و نوین که به زودی کاملا فراگیر خواهد شد. برای مشاوره و آگاهی از قیمت هوشمند سازی صنعت و کارخانجات با مرکز هوشمند سازی آرات در تماس باشید

هوشمند سازی چیست

به معنای یکپارچه سازی سیستم های یک ساختمان یا صنعت به وسیله تجهیزات الکترومکانیکی می باشد. هوشمند سازی از ترکیب سه علم الکترونیک، مکانیک و کامپیوتر تشکیل شده است.

هوشمند سازی در راستای افزایش ایمنی، امنیت، رفاه، کاهش هزینه ها و حذف خطاهای انسانی یک مجموعه به وجود آمد.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای هوشمند سازی مانیتورینگ و کنترل از راه دور توسط گوشی، تبلت و … می باشد. در پروژه های هوشمند سازی همیشه یک کنترلر مرکزی به عنوان مغز مجموعه در آن جا حضور دارد.

هوشمند سازی صنعتی

تعریف سیستم هوشمند

سیستم های هوشمند سیستم هایی که دارای فناوری و تکنولوژی پیشرفته ای هستند و نسبت به اطراف خود واکنشی توام با ادراک و فهم ارائه می دهند.

سیستم های هوشمند بر تعامل با کاربرانی از نوع بشر و تغییرات و پویایی محیط های اجتماعی و فیزیکی تمرکز دارند.

ربات ها و تجهیزات الکترومکانیکی امروزی دستگاه هایی مستقل هستند که می توانند محیط اطرافشان را درک کنند و اهداف خاصی را دنبال نمایند.

انواع سیستم هوشمند

امروزه سیستم های هوشمند نقش های بسیاری را به خود اختصاص داده اند. از مهم ترین مزایای این سیستم ها می توان به بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی، تامین آسایش و رفاه، کنترل امنیت و ایمنی، کاهش هزینه ها، کنترل از هر جای دنیا، کم کردن استهلاک وسایل مصرفی و … می توان نام برد.

از مهم ترین نقش هایی که هوشمند سازی در آن بسیار مهم و موثر می باشد:

  • اتوماسیون صنعتی
  • خدمات رباتیک
  • خدمات پزشکی
  • بازرسی و نظارت بصری
  • کاربردهای نظامی
  • خدمات آموزشی و سرگرمی
  • نقل و انتقالات هوشمند مانند مترو و ایستگاه های اتوبوس و تاکسیرانی
  • تشخیص هویت با استفاده از فناوری بیومتریک و …

هوشمند سازی صنعتی

اتوماسیون صنعتی

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]اتوماسیون صنعتی به معنی استفاده از ابزارهای کنترلی پیشرفته و دارای هوش مصنوعی به جای انسان به منظور هدایت و کنترل ماشین آلات صنعتی و پروسه های تولید است.[/box]

هدف از اتوماسیون سازی افزایش کارآیی تجهیزات صنعتی و تولیدی است. هماهنگی و تناسب میان دستگاه ها و ربات ها و ایجاد یک شبکه منظم در تولید، نیجه استفاده از تکنولوژی اتوماسیون می باشد.

مزایای توسعه تولید هوشمند در صنعت کشور

یکی از مهم ترین بخش های یک صنعت برخورداری از سیستم به روز و دقیق می باشد.

برای راه اندازی خطوط تولید باید بهترین و مناسب ترین و کم هزینه ترین راه حل ها را انتخاب کرد.

اتوماسیون صنعتی در بسیاری از صنایع به وسیله سنجش کنترل دقیق مواد اولیه و فرآیند تولید باعث افزایش کیفیت محصول می شود. این افزایش کیفیت با توجه به نوع محصول و روند تولید آن در بعضی از صنایع بسیار چشمگیر و در بعضی از صنایع ناچیز خواهد بود.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]اتوماسیون صنعتی راندمان یک صنعت و تولید را افزایش می دهد.[/box]

هوشمند سازی صنعتی

اینترنت اشیا صنعتی (IIOT)

تولید کنندگان در تکاپو برای به حداقل رساندن هزینه های مربوط به خرابی تجهیزات صنعتی و عدم درست کارکرد آن ها و ساعت بیکاری کارخانجات هستند.

با کمک سنسورها و داده های تجهیزات صنعتی هوشمند اپراتورها می توانند آگاهی بهتری نسبت به عدم کارکرد احتمالی ماشین ها به دست آورده و با توجه به آن عمل کنند.

همچنین دستگاه های هوشمند قادر به پیش بینی زمان احتمال خرابی یک ماشین هستند و این موضوع به شما اجازه می دهد تا برنامه ریزی بهتری برای نگهداری انجام دهید.

همچنین بازبینی از راه دور دیگر مزایای هوشمند سازی صنعتی و کارخانجات است که تولید کنندگان می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

هوشمند سازی صنعتی

فروش تجهیزات هوشمند سازی صنعتی

مرکز هوشمند سازی آرات بعد از کسب تجربیات در زمینه هوشمند سازی ساختمان ها، مرغداری ها و کشاورزی، حالا با تمام توان و داشتن نیروهای آموزش دیده گامی برای هوشمند سازی صنایع و کارخانجات برداشته است.

صنعتی که هر روز به دلیل وجود نواقص در کنترل تجهیزات و بالا بودن هزینه های انسانی و وجود خطاهای انسانی باعث خلل در رشد و برنامه ریزی به سوی وعده ها و پیشرفت می شود.

پس ما تلاش می کنیم تا با هوشمند سازی صنایع گامی مهم به سمت جلو را پیش روی شما قرار دهیم.

لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از محصولات هوشمند صنعتی با مرکز هوشمند سازی آرات و شماره 09120996176 تماس حاصل نمایید.

تیم محتوای اسمارتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *